İnan hiç zor değil bir AÇIK RUH AMELİYATI ile her şeyi başarabilirsin

0
432

İnan hiç zor değil bir AÇIK RUH AMELİYATI ile her şeyi başarabilirsin.

Hey sen orada ki, sana diyorum, seni görüyorum, seni duyuyorum ama seni bir türlü kabullenip dışarı çıkaramıyorum.

Sen sen evet sen içimdeki ben toplum tarafından kabul görmemiş beni dışarı çıkarmak için tüm varlığımla ameliyata giriyorum.

Bu satırları okuyan sen ya sen yüzündeki maskeyi , özündeki seni dışarı çıkarmak istemez misin?

İnan hiç zor değil bir AÇIK RUH AMELİYATI ile her şeyi başarabilirsin.

Her zaman ki gibi kitap rafları arasında gezinirken tamamen tesadüfen karşıma çıkan, adı ile ilgimi çekmesi ile aldığım ve sonunda algımı alt üst eden AÇIK RUH AMELİYATI ‘ na çok şey borçluyum.

AÇIK RUH AMELİYATI aslında bir yüzleşmedir. İnsanın kendisi ile olan yüzleşmesinin ve kendi içindeki beni ile çevresindekilere yarattığı benin birbiri ile olan mücadelesi, savaşı ve barışı diyebiliriz.

Hepimiz çoğu zaman elimizin altında duran maskelerden bir tanesi kullanırız. Bazen her gün , bazen bir saat, bazen bir ömür ve maske ağır geldiğinde o zaman onu takmama cesaretini ya da zamanını bulamaya biliyoruz ve bunun bize getirdiği esaretle yaşamaya çalışıyoruz.

İşte İzzet Memi AÇIK RUH AMELİYATI ‘ın da  bu maskeden kurtulmanın , insanın kendi özü ile nasıl barışık olması gerektiğini, maskeleri takmadan sağlıklı ve mutlu nefes almanın daha doğrusu aldığımız her nefesin doğrudan yüzüme değmesinin insana verdiği yaşam duygusunun güzelliğinden bahsediyor.

Öğretmek, yardım etmek, affetmek, itiraf etmek, hoş görmek, pişman olmak, üzülmek kelimelerin insanın algısındaki yeri ile ruhundaki yerinin bambaşka boyutlardaki çarpışması kitabın en çok ilgimi çeken satırları oldu diyebilirim. O kadar gerçekçi ve o kadar farklı bir pencere sunuyor ki işte budur dediğim satılara selam olsun.

Ne diyordu yazar, “Eskiden bedenimin içindeki kalbim sıkışıyor sanıyordum, meğer kalbimin içinde sıkışan bedenimmiş.” Hangimizin bedeni ağır gelmedi ki kalbimize, hangimizin kalbi sıkışıp bizi ölü birer canlıya dönüştürmedi ki. Ama yazarın dediği gibi farkındalığınızın farkındaysınız o zaman ümit var demektir. Bu ameliyat için geç kalınmamış demektir. Yeter ki gerçekten değişimi ve ruhunuzun özgürlüğünü yaşamak isteyin.

AÇIK RUH AMELİYATI birlikte , biraz cesaret , biraz irade ile kendi ruh ameliyatınızı gerçekleştirebilir, tüm örümcek ağlarından, tüm zehirli mikroplardan, tüm zararlı bitkilerden kurtulabilirsiniz.

En çok sevdiğim özelliğine gelmek gerekirse kitabı tamamen kendi sesi ile okuyup sesini cd’ye kaydetmesi oldu. Ülkemizde görme engelliler için bir çok kitap vakfı bulunmaktadır. Bu vakıflar da gönüllüler onlar için kitapları okuyup ses kaydı yapmaktadır. Ve bu kitap bu özelliğe ile benden koskocaman bir yıldız alıyor. Bir çok görme engelli bu kitap raftan alıp rahatlıkla okuyabilecektir. Sevgili bu nazik düşüncesi için bir kez daha teşekkür ediyorum. Umarım tüm yazarların bu şekilde kitapları okuyucu ile buluşur.

Şimdiden hepinize geçmiş olsun diyorum 😉 İyi Okumalar…