Bahar Baltacı Kimdir?

Hakkımda çıkan şehir efsanelerini gün ışığına çıkarmak adına sizlere yazmaya karar verdim.

Şimdi ben sizlere ben böyleyim , ben şöyleyim diyerek bir açıklama yapabilir miyim? Aslaaaa 🙂

Çok tatlıyım, çok başarılıyım :)) pehhh bunu asla yapamam çünkü bende insanım ve  her kadının içinde bir şeytan var bunu inkar etmeyenlerdenim :))) Heyy şeytan bende de bir parçasını unutmuş 🙂 Neyse ki efendim parçalarımın büyük bir çoğu Tanrı dan bana hediye 🙂

Sizlerden gelen soruları derledim , topladım. Elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım. 🙂

Hadi  başlayalım!!!

Bahar Baltacı Kimdir?

1985 İstanbul doğumluyum. Akrep burcunun tüm özelliklerini taşıyorum. 2 çocuklu bir ailenin küçük ve tek kızıyım 🙂 Mesleğimi ben seçmedim o beni seçti diyebilirim. Eğer meslek seçme şansım olsaydı kesinlikle avukat olurdum. Çocukluğumu bahçeli bir evde ve sokaklarda korkusuzça oynayarak geçirdim. Abimin olması nedeni ile özgürlüğümü zar zor kazandım 🙂 Ah bu abiler 🙂 Asi ve dik kafalıyım. Şekerlik değilim. Dostlarım iki elimin parmaklarını geçmez. Hayatta pozitif enerjiye inanıp yaşayan biriyim ama polyannacılık oynamıyorum. Mor rengini çok severim. Hayat Güzeldir filmini defalarca izlerim. En sevdiğim tatlı jelibon ve polo 🙂 Naneli kahve olmadan asla gün aydınlanmaz. Game of Thrones da tahta çıkabilirim ama Jon Snow ile evlenmek şartı ile 🙂 Hiperaktifim. Ben aşkı yaşamaya aşığım. Cemal Süreya’nın sözleri duvarımda asılıdır “Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor” , Mirasım kitaplarımdır.

Bahar Baltacı Neden Kitapları Konuşturan Kadın bloğunu açtı?

Türkiyedeki kitap okuma oranı düşük ki söylemeye dilim varmıyor. Sürekli kitap okuyan biri olarak sadece okumak değil insanları uyandırmak istedim. Bir nevi sosyal sorumluluk projem oldu diyebiliriz. 2014 yılından beri yazıyorum ve kitaplar var oldukça yazmaya devam edeceğim.

Bahar Baltacı Ne Tarz Müzik Dinler ?

Joy FM , Number FM , Number One – Slow bu üç müzik kanalı benim vazgeçilmezlerim.

Bahar Baltacı Her Gün Kitap Okur mu?

Malesef hayır 🙁 Haftanın 5 günü çalışan biri olarak yoldaki vakitlerimde fırsat buldukça okuyorum. Özellikle kitabımı alıp kendime zaman ayırdığım zamanlar hafta sonu oluyor. Kitap okurken kahve içip , jelibon yemeğe bayılıyorum 🙂

Bahar Baltacı En Sevdiği Yazarlar?

Başta Sabahattin Ali, Nazım Hikmet , Jean-Christophe Grangé , Zülfü Livaneli, Kafka, Fyodor Dostoyevski , Esra van der Wiel olmak üzere hemen hemen tüm yazarları severim. Genellikle sevdiğim yazarların kitaplarını yorumluyorum 😉

Bahar Baltacı Ne Tarz Kitap Okur?

İçinden yaşam geçen tüm kitapları okurum.

Bahar Baltacı Yeni Takip Etmeye Başladığı Yazarlar?

Sarah jio , Stefan Zweig , José Rodrigues dos Santos, R.J Palacio , Ray Bradbury 

Bahar Baltacı Ne İş Yapar ?

Sanırım en sık duyduğum soru bu 🙂 Arkadaşlar kitap blogger mesleğim değil sadece hobim. Ki bu işten para kazanmak bir hayli zor olur. Ülkemizin şartlarını düşündüğünüzde düzenli bir iş de çalışmam gerekiyor.  Özel bir şirkette İş Zekası Uzmanı olarak çalışıyorum.

***Bu arada yaşamak için çalışanlardanım. Çalışmak için yaşayanlardan değilim ;)***

Bahar Baltacı Ne Sıklıkla Seyahat Eder?

Ahh keşke her gün desem 🙂 Şaka bir yana bir kaç günlük izinleri birleştirerek ve malum ülkemizdeki bayram tatilleri uzun olduğu için özellikle onları değerlendiriyorum.

***Size bir sır vereyim mi? Seyahat etmek bir bağımlılık ama güzel bir bağımlılık 😉 Benim en büyük bağımlıklarımdan biridir. İlki kitaplarım :)***

Her nereye gidersem gideyim yinede ülkemi hiç bir yere değişmem. Vatan sevgisi diyebilirsiniz ama benim bedenim bu topraklarda kök salar. Çünkü bu toprakların kokusunu seviyorum.

Bahar Baltacı En Sevdiğim Eşya?

Bunu 1 saniye bile düşünmeden cevaplıyorum. KİTAPLARIM. Odamda harika bir kitaplığım var. Tüm kitaplarımda okuduğum tarihler , altını çizdiğim notlar ve gelecekte okumak üzere yazdığım yazılar var. Tek mirasım onlar bir gün benim kadar onları seven birine bırakacağım.

Bahar Baltacı Her Zaman Spor Yapıyor mu?

Düzenli olarak koşuyorum. 1 Sene fitness ile ilgilendim ancak salon sporlarını sevemedim. Dar alanda kısa paslaşmalar gibiydi. Oysa spor özgürlük demektir. Sınırları zorlamak kendinle kalabilmekti. O yüzden koşuyorum. Her kilometer beni kendime daha çok yakınlaştırıyor. Spor yapmaya yeni başlayanlar için önerim koşu ile başlayın. Sıklıkla Rundamental koşu grubu ile koşuyorum.

Bahar Baltacı Fotoğrafçı mı?

Amatör olarak fotoğraf çekiyorum. Canon 60D sahibiyim. Çektiğim fotoğrafları sıklıkla paylaşamıyorum. Bu sene kitaplara ağırlık vermek istiyorum. Bu konuda amatör olarak arka sıralarda yer alıyorum 🙂 Ama yakın çevrem bilir. Kadraj benden sorulur :)))))

Bahar Baltacı Hobileri Nelerdir?

Kitap okumak ! Bu benim için hobi değil biliyorsunuz. Tutku 😉

Koşmak ! Bu da benim için hobi değil sağlıklı yaşamak demek 😉

Seyahat etmek ! Bu benim bağımlılığım.

Fotoğraf çekmek! Porte ve doğa fotoğrafçılığı ilgimi çekiyor.

Latin dansları! Bilenler bilir salsa ve bachata danslarını çok severim. Latin gecelerine sıklıkla giderim.

Bu sıralar Motorsiklete sardım. Rüzgarı yüzünde hissetmek bu olsa gerek 😉 Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Aslında bunların adı hobi değil. Bunlar bir insanın yaşamının bir parçası sanırım. 😉

Bahar Baltacı Özgür mü?

Sınırları çizilmiş bir özgürlükten bahsediyoruz. O halde özgür değilim.

Bahar Baltacı Yalnız mı?

Yalnızlık konusu üzerine o kadar çok yazı yazdım ki. Her daim yalnızım, yalnızız…

Bahar Baltacı Sponsorun Varmı?

Uzun bir süre Adidas’ın kadınlara spor yaptırmak amaçlı bir projesinde yer aldım. Kitap konusunda  babil.com ile çalışmalarım bulunuyor. Genellikle takipçilerime hediye kitap dağıtmak amaçlı çalışıyorum. Buradan kendilerine bana destek oldukları içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Şu sıralar çok sevdiğim bir spor markası bulunuyor. Asics ! Onların bana minik bir dokunuş yapması ile tanışmış olduk. Umarım güzel şeyler yaparız 😉

Şimdilik bu kadarcık 🙂 Bir süre daha soruları biriktirip sizlere dönmeye çalışacağım 🙂

Yeni efsanelerde görüşmek üzere 🙂

Sevgilerimle

Bahar Baltacı