Göbekli Tepe Muhafızı

0
428

gobeklıtepeGeçtiğimiz günlerde Mekan.com ‘un ,Tarihi Pano Şarap Evi’n de düzenlemiş olduğu Kitap Kulübü Etkinliğinde, Göbekli Tepe Muhafızı kitabının yazarı Sevgili Yonca Eldener tanışma fırsatına erişmiş oldum.

O güne kısa bir dönüş yapmam gerekirse, Tarihi Pano Şarap Evi’nin tarihi dokusu , nostaljik müzikleri, yıllanmış şarapları, lezzetli atıştırmalıkları eşliğinde bir grup kitap sever ile bir araya gelmiş, yine tarihi ve bir o kadar gizemi ile adından söz ettiren Göbekli Tepe Muhafızı kitabı hakkında samimi bir sohbet gerçekleştirmenin mutluluğu içinde zamana adeta meydan okumuştuk. Böyle güzel bir gecenin arından ilk fırsatta kitabı okumaya ve sizlerle tanıştırmak için yola koyuldum. Ve işte karşınızda Göbekli Tepe Muhafızı kitabı!

Göbekli Tepe Muhafızı, Yonca Eldener yazmış olduğu ilk kitaptır. Bildiğiniz üzere ilk kitaplar çok özeldir. İnsanda heyecan ve merak uyandırır. Acaba kullanım dili nasıl? Kurgusu etkileyici mi? Sıkılır mıyım? Sever miyim? Gibi milyonlarca soru işareti eşliğinde kitaba başlarsınız.

İşte bende Göbekli Tepe Muhafızı kitabını okumaya böyle başladım. İçinde tarihi barındıran hikayeler  okuyucu tam 12 den vurmadığı zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Ancak Göbekli Tepe Muhafızı okuyucusunu tam 12 den vurmuş diyebilirim.

Okumaya başladığım andan itibaren akıcı dili, sürükleyici hikayesi ile elimden bırakamadım. Sonunu tahmin edemediğim kitapları her zaman sevmişimdir.

Göbekli Tepe Muhafızı  kitabı sayesinde, Göbekli Tepe hakkında ne kadar eksik olduğumu, topraklarımızda var olan tarihi nasıl bu zamana kadar görmezden geldiğimize , geldiğime üzüldüm. Sonra yüksek bir sesle dedim ki  iyi ki Yonca Eldener var. İyi ki Göbekli Tepe’ yi konu alan hikayesini yazıp bize tarihimizi bir kez daha kazandırmış.

En kısa sürede Göbekli Tepe Muhafızı kitabını okumanızı ve Göbekli Tepe ile tanışmanızı tavsiye ediyorum.

Mekan.com ‘a Tarihi Pano Şarap Evi’n de düzenlemiş olduğu harika ve bir o bilgi dolu Kitap Kulübü Etkinliği için kocaman teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle

Bahar Baltacı