Kelebeğin Hayat Sırları

0
429

Nil Karaibrahimgil kitap yazar da ben okumaz mıyım. Kelebeğin Hayat Sırları

Son zamanlarda internette sıklıkla onun Gençliğime Sevgilerimle videosunu görmeniz mümkün. Ben o videoyu izlediğim andan beri ara ara açar izler motive olmuş bir şekilde yoluma devam ederim.

Bu videonun asıl çıkışı Kelebeğin Hayat Sırları kitabıdır.

nıl

Nil Karaibrahimgil,  genel kabul görmüş kişisel gelişim kitaplarının ötesinde Kelebeğin Hayat Sırları kitabı ile ona olan hayranlığıma yıldızlar ekledi diyebilirim.

Hayatınıza biraz ara verin ve kulaklarınızı onun yaşam dolu sözleri ile doldurun. Zira bu sözler yol gösterip sizi size götürebilir. Yanlış duymadınız.

Gün geçtikçe kendimizden uzaklaşıyoruz. Kimi zaman sosyal çevremizle, kimi zaman işimizle, kimi zaman arkadaşlarımızla, kimi zaman hırslarımızla, kimi zaman hayvan dostlarımızla, kimi zaman en sevdiğimiz bir dizi ile bir uzaklaşabiliyoruz. Nil karaibrahimgil bu kitabı ile bizi kendimize yakınlaştırıyor.

Tebessümlerin , derin düşüncelerin, kimi zaman hüzünlerin eksik olmadığı bir kitap sizi bekliyor diyebilirim.  Aslında hadi Nil’e gidelim diyebiliriz. Gidip Nil’le dertleşelim, gülüşelim, iki lafın belini kıralım ve eli boş dönmeyelim. Elimiz , kolumuz, ruhumuz dolu dolu evimize dönelim…

Kelebeğin Hayat Sırları kitabı özellikle Nil Karaibrahimgil’in anaç ruhunu ve annelik duygularını fazlası ile yansıttığı bir kitap olmuş diyebilirim.  Bu özelliğinin yanı sıra hayata dair bir sürü sırları bulabileceğiniz bu kitabı şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum. Sizlere kitaptan altını çizdiğim bir kaç kelime ile baş başa bırakıyorum.

İnsan her fikrinin kapısına ayağını koymalı, içeri rüzgar girmeli, koridordan ışık girmeli.  Başka fikirler içeri sızabilmeli.

*****

İnsan kendini fikrini bulana kadar çok zaman geçiyor. Belki 30 yıl. O zamana kadar hep ailenin, arkadaşlarının, şunun bunun fikrini giyiyorsun. Üstüne eğreti duran bu fikir kıyafetlerinden kurtulup, kendine olan bir şey dikmen ve zaman ve emek istiyor.

Sevgilerimle
Bahar Baltacı