Kış Aylarında BAHAR KOKUSU

0
433

Bahar Kokusu

Hava çok bulutlu olabilir, üzerindeki ince tişörtle yağmura yakalanma ihtimali canını sıkabilir, belki biraz da uykunu alamamış olabilirsin ama hayat sürprizlerle dolu bir yolculuk. Bu yolculuğun her anını doyasıya yaşamak senin elinde, aç pencereyi baharı kokla!

Kış ayın Bahar Kokusu koklamak ruhumda sıcacık bir hava estiriyor.

Kasım ayında doğum günümü kutladım. Ve bu kutlamalardan büyük bir kitap hasılatı elde ettim 🙂 Dış ses: Herkes doğum günü hediyesi diyor. 🙂 Ve kış hasılatının ilk hasadı BAHAR KOKUSU !

Kimi zaman empati kurmak garip bir durum oluyor. Mesala 50 yaşlarındaki biri ile empati kurmak bazen zor bazen anlaşılmaz olabiliyor. Tıpkı bu kitap da olduğu gibi.

Dee Ernst ile bu kış ayınca Bahar Kokusu ile tanışıyorum. Dee Ernst gazetecilik okumuş ve bir kaç iş değiştirip çocuklarını büyütürken radyo da ki bir sözden cesaretlenip hikâyeler yazmaya karar verir.

Bu arada radyocu dinleyicilerine şöyle seslenmektedir. “Eğer mutlu olmak istiyorsanız, on yaşındayken sizi mutlu eden şeyi hatırlayın.” 

Bahar Kokusu ’nu elime alıp ilk sayfalarını okumaya başlandığım andan itibaren yüzüme bir gülümseme yayıldı. Sanırım bu kitap fazlasıyla sıcak bir kitap olma özelliğini yaşıyor diyebilirim.

Kate eşini kaybettikten sonra hayatında verdiği kararlar ile şekillenen hayatına tanık olacaksınız. Akıcı bir dille yazılmış romanda aşk, vefa, inat , öfke, pişmanlık ve aile bağları ile karşılaşıyoruz.

Yani ton ton bir teyzemiz var onun ton ton bir teyze hakkında çılgın romanı Bahar Kokusu deyip geçebilirsiniz. Asla asla böyle yapmayın. Oldukça zekice yazılmış aynı zaman da mizahi romanda çok sık güleceğiniz garanti diyebilirim.

Karakterler eğlenceli, renkli herkesin kendinden bir parça bulacağı bir roman olmuş diyebilirim. Sıkılmadan bir çırpıda okunabilecek harika bir kış romanı sizi bekliyor.

Kışınız sıcak ve hikayelerle dolu olsun.

Sevgiler

Bahar Baltacı