Tanrının Üvey Evlatları

0
386

Tanrının Üvey Evlatlarıtevlat
Bahadır İçel ‘ e ilk merhabamı bu kitap ile yapıyorum. Bilirsiniz bir yazarla ilk tanıştığınız kitap size en heyecan veren kitabı olma özelliğini taşır. Zira o yazarın dilini, üslubunu, kurgularını, kalemini, hayal gücünü, anlatmak istediklerini bilmeden karanlık bir tünelden aydınlığa yol alır gibi heyecan ve merak içinde ilerleyesiniz tıp ki bugün benim “TANRININ ÜVEY EVLATLARI” kitabı ile Bahadır İçel’e ilerlediğim gibi.

Macera ve gerilim türünde yazılmış olan roman akıcı üslubu ile sizi ilk satırlarından itibaren yakalıyor.

Temposu hiç düşmeyen, merakın her sayfasında yanı başınızda olduğu, akıcı dili sayesinde sıkmadan ilerleyen, karakterleri kolaylıkla sahiplendiğiniz , farklı hikayesi ile sizi elinizden tutan güzel bir macera gerilim romanı diyebilirim.

Tempo öyle hızlı ilerliyordu ki, bir gün içerisin de heyecanla okudum ve en sıcak hali ile size sunmak istedim. Bu sonbahar ayında içiniz biraz ısınsın diye soğutmadan karşınıza çıkardım.

Tanrının Üvey Evlatları Romanın en sıra dışı sahnesi bana göre doğum sahnesi idi. Uzun zamandır kitap , dizi ve film izleyen biri olarak bu sahne bir hayal gücünün büyüklüğünü ve harika sunumun göstergesiydi.

Bunun yanı sıra karakterlerin duruşu ve birbirlerinden farklı bu karakterlerin birbirleri ile uyumunu göze batmadan yumuşak geçişler ile sağlandığı için hikayeden kopmadan ilerlemenizi sağlıyor.

Ben zombileri içinde barındıran hikayeleri ve dizileri severim. Buna istinaden hikayeye konu olan yeşiller ilk başta bana onları hatırlattı. Acaba benzerlik daha fazla olacak mı dediğim anda bambaşka bir köşeye savruldum. Yeşillerin amaçları ve güçleri ve varoluşları yine farklı bir hayal gücüne tanıklık etmemizi sağladı.

Macera ve gerilim türünde yazılmış Tanrının Üvey Evlatları kitabına mutlaka merhaba demenizi isterim.  Ve sanırım ki diğer kitaplarına da merhabanız bitmeden devam edeceksiniz.

Keyifle Kalın
Bahar Baltacı