BU KİTAP KİMSE OKUMASIN DİYE YAZILDI

0
308

enverYüksek rafların popüler kitaplarından biri daha karşımda duruyor. BU ROMAN O KIZ OKUSUN DİYE YAZILDI

Son zamanlarda hemen hemen herkesin elinde gördüğüm, reklamları ile bir yayli boy gösteren, sosyal medyada türlü türlü altınlarını okuduğum kitabı olumlu ve olumsuz ne duyduysam kenara itip bir hevesle okumaya başladım.

Ahmet Batman’ın Soğuk Kahve ve Sabah Uykum kitabını okuduysanız ne demek istediğimi hemen anlayacaksınız.

Aynı onun tarzında ve üslubunda yazılmış edebiyatın afilli laflarları ile dolu ve nostaljik aşk hikayesi anlatımıyla okuyucusunu etkilemeye çalışan bir roman sizi bekliyor.

BU ROMAN O KIZ OKUSUN DİYE YAZILDI, Başlangıçta güzel tavsirleri ile beğenimi kazandı ama sonrası ilerlemiyor, ilerleyemiyor. Ağdalı cümleler ile ilerliyor ve abartılı tavsirleri ile boğulurken, bırakacağım yeter artık derken pat diye Cemal Süreya imdadıma yetişiyor ve biraz daha hikayeyi okumayı çekilir kılıyor ve sonuna zorda olsa geliyorum.

BU ROMAN O KIZ OKUSUN DİYE YAZILDI, bitirmek için kendimi zorladığım kitaplardan biri oldu. Durağan, akıcı olmayan, ağdalı sözlerleri bol olan, abartılı tavsirlerin kullandığı içimi karartıran bir roman oldu diyebilirim.
Enver Aysever’e sesleniyorum. Lütfen roman yazmayın. Televizyonda Aykırı Soruları devam edin , şiir yazın, anlamlı sözler yazın ama lütfen roman yazmayın.

Enver Aysever, her röportajında İstanbul aşkından bahseder ki romanda da bol İstanbul görmek güzel, 90’lı yıllarda gerçekleşen iki gencin aşkını anlatılan romanda Cemal Süreya ( İÇ Ses: Onun şiirleri olmasa kesinlik kitabı okumak çekilmez çile olurdu) şiirleri ile karşılaşmak bir nevi keyif verici diyebilirim.

BU ROMAN O KIZ OKUSUN DİYE YAZILDI, romanın erkek kahramanının sevgilisi için yazdığı şarkıyı da sosyal medyada bulabilirsiniz. İçinde bolca İstanbul olan romanın şarkısına linkten ulaşabilirsiniz.

Çok satılanlar listesini kitabınızı yerleştirerek, şehrin her yerindeki billboardlara boy boy fotoğraf koyarak, ünlülere kitap dağıtıp instagram hesaplarında paylaşımlarda bulunmaları ile GERÇEK BİR OKUYUCU KİTLESİNE ASLA ULAŞAMAZSINIZ….

Edebiyat dünyasındaki bu rant hem okuyucuya hem de gerçek yazarlara büyük darbe vuruyor. Umarım yayın evleri artık gözlerini açar ve gerçekten edebiyata değer verip gerçek edebiyatın değer görmesini sağlarlar.

Keyifle Kalın
Bahar Baltacı