Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde

0
322

Mahir Ünsal Eriş ile Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde kitabı ile tanışıyorum.
80′ leri anlatan ne çok kitap var, ne çok kitap var o dönemleri anlatmaya çalışan ve yine ne çok kitap var o dönemleri okutmayı bekleyen.
Hepsi birbirinden farklı ama bu kitap da hepsinden çok farklı olması ile nazar boncuğunu hak ediyor.

ujjjjnnamed
Kitap 14 öyküden oluşuyor. Öykülerin hepsi birbirinden farklı kurgu ile tasarlanmış. Asıl ilginç olan bir şey var ki o da hissettirdiği duygunun hepsinde hemen hemen aynı olması. Nasıl mı?

Bütün hikayeler gırtalığına kadar hüzün dolu olmalarına rağmen olumlu anlatım dili ile insanı kendine bağlıyor.

Bir çok öykü da karakterler hayatın dibini görmek ne kelime o dibe yapışıp kalıyor ancak yazar öyle farklı yollarla bir yön açıyor ki, işte o nokta da hayat devam ediyor dedirtip hüzünden umuda geçiş sağlayabiliyor.
Aslında bu kitap için duygular orkestrası demek daha doğru olacaktır. Evet evet DUYGULAR ORKESTRASI! Bu kitap size sesleniyor, hayatınıza seslenir gibi gelip sizi buluyor.

Hüzünnün, acının, burukluğun, can kırıklığının ve en önemlisi kırık nefes alıp vermenin insana verdiği eksiklik ile tam nefes almanın nasıl da büyük bir mutluluk verdiğini hissediyorsunuz.

Duygular bu kitap da silik değil hep büyük yaşanıyor. Acı ise dibine kadar, hüzünse ruhun eriyene kadar, öfkeyse kinini tüm dünyadan alana kadar, kaderse mezara kadar yaşanıyor.

Kitabı bitirdiğimde kafam da Bangır Bangır Mahir çalıyordu. Harika bir adam bu Mahir Ünsal Eriş , hepinizin tanışması gereken 80’leri ayağınıza getiren esaslı bir adam bu adam …

Keyifle Kalın
Bahar Baltacı