Kuşlar Öterken – Evie Wyld

0
334

kkkAslında Kuşlar Öterken kitabını çok satılanlar listesinde görüp kışlık siparişlerim arasına atı vermiştim. Bu kitabın reklamları ve yorumları son zamanlar pek gözüme takılır oldu.
Madem bu kadar göz önünde okuyalım ve görelim dedim.

Kuşlar Öterken baştan aşağıya gizemle beslenen, gizem kokan bir kitap diyebilirim.

İlk sayfaların da birazcık sıkılabilirsiniz ama sanırım 90. Sayfadan sonra kendinizi hikayenin içinde bulabilirsiniz. İç ses: Biraz sabır sevgili okuyucu 🙂

Kitabın ana karakteri Jake Whyte (biraz erkeksi kadın karakter) , İngiltere de ki bir koyun çiftliğinde işe başlaması ile parçalanan koyunlarının peşinde büyük kaçışı olan geçmişindeki hayatındaki gizemle hikayeye ilerliyor.

Çevresine oldukça kapalı bazen sinir bozucu bir şekilde genelde koyunları , köpeği ve ilişkisi olduğu Greg den başka herkes ona düşmanmış gibi duvarlarla örülü bir kadından bahsediyoruz.

Sık sık geçmişe gidip gizemli kalan parçalarını gelecekle tamamlamaya çalışacaksınız. Hikayeye bir geçmişte bir gelecekte şekil buluyor demiştim. Buna istinaden bir an da Avustralya’nın bunaltıcı sıcağından İngiltere’ buz gibi havasını yaşayabiliyorsunuz. Hikaye de bir katil, bir hırsız ya da bir kaçak aramıyorsunuz hikaye de aslında Jake Whyte’in hikayesinin şekillenmesini görüyorsunuz.

Dürüst olmak gerekirse epeyce bir gerilim ve macera romanı okumuş biri olarak açıkçası beni baştan aşağıya tatmin etti diyemem. Üzgünüm o zaman diğer kitaplara haksızlık etmiş olurum. Herkes hak ettiğini almalı tıp kı her kitap gibi. Şahane bir kitap diyemem ama merak edenler okuyabilir. Farklı bir hikayeyi ya da yazarı tanımak isteyenler için ideal bir kitap diyebilirim.
Keyifle Kalın
Bahar Baltacı