Başrol oyuncumuz ise HANFENDİ Bİ BAKAR MISINIZ?

0
320

Bizimkisi yağmurlu bir pazar keyfi hikayesi
Başrol oyuncumuz ise HANFENDİ Bİ BAKAR MISINIZ?

Kahvem tatlı olabilir ama beni gülümseten kahvem değil kitabın ta kendisi 🙂

HANFENDİ Bİ BAKAR MISINIZ?, Murat Tavlı’nın okuduğum ilk kitabi zira yazarın da ilk kitabı olması ile birlikte karşılıklı bir ilki yaşıyoruz. O kendini okuyucusuna anlatmaya çalışıyor. Ben de okuyucusu olarak onun hikayesini, tarzını, bakış açısını tanımaya anlamaya çalışıyorum.

Öncelikle kitap tasarımı ve adı ile dikkat çekici özelliği ile raflarda yerini almış. Çok fazla sayfaları da yok. Hani yaşadığımız bu kış gecelerinde çıtır çerez tadında okunabilecek güzel bir kitap diyebilirim.

Kadın- erkek ilişkileri üzerine yapılan en tatlı, akıcı şeker tadında bir anlatımı ile çoğu zaman güldürüyor çoğu zaman sevdiklerimize dokunabiliyor. Erkeğin gözünden kadın, kadının gözünden erkeği görebileceğiniz işte bu diyeceğiniz anlatımlar ve örneklerle oldukça fazla diyebilirim.

HANFENDİ Bİ BAKAR MISINIZ? kitabının çoğu satır aralarına smıle koymaktan kalemim yoruldu desem abartmamış olurum 🙂 Beni gülümseten yormayan akıcı bir kitap oldu.

Ben bu kitabı özellikle gençlere öneriyorum. Zira olgun yaşlarda (25 üzeri diyebilirim) biri için kitap biraz yetmeyebilir. Çünkü bunları yaşadık gördük bize sadece yazarın deyim ile bulanıklaşan ekranda eskiyi , eskimizi izlemek gibi oluyor. Geçmiş değiştirilmiyor, gelecek etkilenmiyor. Bizi gülümsetip hey gidi gençlik gençliğimiz dedirten türden kitap olma özelliğini taşıyor.

Bana göre gençlere yani, yeni nesillere yazılmış, mizahi dili ile gülümseten , sıkmayan bolca aşk maceraları okuyabileceğiniz tatlı bir kitap olmuş.
Keyifle Kalın
Bahar Baltacı