Karin Slaughter’in en iyi polisiye kitabı ACIMASIZ

0
329

Karin Slaughter’in okuduğum ilk kitabı ACIMASIZ.

AHAHA

Açıkçası bu kitabın adını çevremde çok iyi , mutlaka okumalısın söylentileri üzerine aldım. Kitap sitelerinde kitap hakkında hemen hemen hiç yok denecek kadar az yorum ve talep olduğunu gözlemledim. Ancak her yazara bir şans verilmeli düşüncesi ile aldım ve okudum.

Polise kitaplarından biri olan ACIMASIZ 440 sayfa ile biraz gözünüzü korkutabilir. Ancak korkmayın zira hikaye ilgi çekici ve sürükleyici olması ile bu sayfalar okunabilir.

Polise romanlarını yorumlamaya çalışırken en çok dikkat ettiğim konusu çünkü ipin ucunu bir kaçırırsanız kitabın tadı tuzunu bozarsınız. O yüzden size sadece romanın anlatımından bahsetmek istiyorum.

Güzel kurgulanmış, gerçek kadar size yakın bir hikaye, sırlar ince ince örümcek ağı gibi işlenmiş, titizlikle sunulmuş ve tutku ile yazılmış bir romana merhaba diyeceksiniz. Bazı detaylara gereksiz yer vererek roman biraz gereksiz uzamış bir tutam sıkıldım diyebilirim.

Diğer kitaplarını okuyacağımı pek sanmıyorum. Yazarı tanımak adına okuduğum bu romanın hikayesi ilgi çekiciydi ama beni çok etkilemedi. Yani bir polise romanın olmazsa olması gerilimi iliklerime kadar hissetmedim. Sadece sonunu merak ettiğim için sayfalarda ilerledim.

Benim için polisiyenin babası JEAN CHRİSTOPHE GRANGE olamadı tabi ki onun için okyanuslarda çırpınmak yerine yüzmeyi öğrenmesi gerekecek bir yazardı. Polise deyince aklımı havada asılı bırakan adam yazarlığına söz söylettirmeyeceğim adam JEAN CHRİSTOPHE GRANGE herkes okumalı. 😉

Keyifle Kalın
Bahar Baltacı