Kahvesi soğuk, sabah uykusu kıymetli AHMET BATMAN

0
258

Son zamanlarda bu kitapları görmeyen duymayan kalmadı diyebilirim.
Hemen hemen her kitapçı da her kitap sitesinde ilk sıralarda yerini alıyor.
Kahvesi soğuk, sabah uykusu kıymetli AHMET BATMAN kitapları !
SOĞUK KAHVE ve SABAH UYKUM

Soğuk Kahve ve Sabah Uykum bize ne sunuyor ne vaat ediyor ?
“Aslında her yazı bir cümledir ve sen kendi cümleni mutlaka cebine koy” sözü ile başlayan kitaplardan mesajı almanız mümkün.

Sosyal medya da hemen hemen her gün bu yazarın cümlelerinin cirit attığını görebilirsiniz. Okuyup istediklerinizi cebinize koyup ruh halinize göre onları dışarı salmak sizin elinizde.

Bu iki kitap da kadın – erkek ilişkilerini içinde bolca barındıran deneme türündeki yazılar yer alıyor. Yazar kesik ve dik cümleleri ile gerçeği yüzünüze indiriyor. İyiyi ve kötüyü anlamamak imkansız oluyor.

İlişkilerdeki duvarları, çarpıklıkları kimi zaman mizahi yapısıyla kimi zaman gerçekçi duruşuyla okuyucu zihinde tutarak devam etmesini sağlıyor. Yazar açık sözlü, topu dolandırmadan paslaşmadan bekletmeden direk 90’a çakabiliyor.

Güzel sözler, güzel mesajlar, beş yıldızlı laflar, sevgi, hayal kırıklığı, ayrılık, passız goller ve farklı bakış açıları ile iki kitap da raflardaki yerini dolduruyor.
Bu kitapları bir günde ya da iki günde bitirmeye kalkmayın derim. Ağır ağır okumanızı tavsiye ederim. Zira çok akıcı oldukları için genel de tüm okuyucusu hemen okuyup bitirmek istiyor ama yavaş ve akıcı okursanız anlatıları sindirebilir üzerine düşünebilirsiniz.

Eğer tam bir kitap canavarı ve yaşınız olgun denebilecek yaşta ise bu kitap size yetmeyebilir. Hani bildiğiniz şeylerin üstünden geçiyor gibi olabilirsiniz. Bu yüzden ben bu kitabı tüm gençlere öneriyorum. Akıcı dili sayesinde sıkılmadan kitabı okuyup geleceklerini görebilir, hatalardan dönebilir, farkındalıkların farkına varabilir ve hayatlarını bir pencereden izler gibi izleyebilirler.

İşte sizin için kitaptan derlediğim bazı iz bırakan sözler.

Belki de bilirsin. Hiç gittin mi sen? Hiç gittler mi senden?
Gitmekmiş… Sen ne bilirsin gitmeyi çocuk.
Oyun mu sandın sevilmeyi.
İnsanları kırmayı bardak kırmakla bir mi tuttun!
Yalnız olmanın en güzel yanı da terk edecek kimsen olmaması.
Sanki gökyüzü başkalarının , sanki güneş her gün başkalarının mutluluğu için doğuyor.
Sanki sen yoksun, herkes senden habersiz.

Keyifle Kalın
Bahar Baltacı