Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut

0
343

Kişisel gelişim kitaplarının en iyilerinden biri EVRENDEN TORPİLİM VAR!

Son zamanlar da okuduğum en iyi en tatlı ve en şekeri bol olan kişisel gelişim kitabı aslında tam anlamıyla kişisel gelişim kitabı da diyemeyiz enerji kitabı demek daha doğru olacaktır. Evet evet enerji geldi hanımmm 🙂

Hayatta nerede hata yaptığımızın sorusunu değil, Hangi yanlış düşünceye sahip olduğumuzu arayıp bulan yazar bu kitabında, diğer kişisel gelişim kitaplarının aksine Türkiye den örnekler sunarak kitabını okuyucunun daha iyi anlamasını sağlamış. Kullanmış olduğu akıcı dili ve örnekleri ile akılda kalıcı olması ile kitaba hemen ısınmanızı sağlıyor.

“Yaşadıklarımız yarattıklarımızdır” ifadesi ile kendi hayatındaki gerçekleri sizlere samimi bir şekilde sunuyor ve bu gerçekleri okurken gülümsememek imkansız , insanı gülümseten bir kitap diyebilirim.

İçinde bulunduğumuz duruma direnç göstermek yerine hayatımızda olmasını istediğimiz şeyleri net olarak resimleyip onu istersek o mutlaka bir yerden karşımıza çıkıyor.

İçinde bulunduğumuz duruma direnç göstermek yerine hayatımızda olmasını istediğimiz şeyleri net olarak resimleyip onu istersek o mutlaka bir yerden karşımıza çıkıyor.

Belki istediğiniz zamanda çıkmıyor ama mutlaka bir gün karşılaşıyorsunuz. Kim bilir belki bugün belki yarından da yakın.

EVRENDEN TORPİLİM VAR kitabında en beğendiğimiz olumlu düşünce tekniklerinden birini sizinle paylaşmak istiyorum. Diğer teknikleri kitap da bulacaksınız 🙂 Keyfinizi kaçırmanın anlamı yok dimi 🙂
Negatiflik barındıran cümleleri “MIŞ – MİŞ” eklerini kullanarak olumlu düşünceye çevirebiliriz.

Güzel bir iş de çalışıyorum.
Kırmızı renkli araba alıyorum ve yeşilliklere doğru yol alıyorum.
Dostlarımla harika bir akşam yemeği yiyorum.
Sevgilimle dünyayı geziyorum.
Hani derler ya “Para Parayı Çeker” işte tam bu cümlenin kaynağı işte bu düşünce tarzı diyebilirim. Yani borcunuzu, parasızlığını değil gelecek olan gelmesini istediğinizde verdiği mutluluğu düşünün.

Mutlu olmak isteyen herkesin EVRENDEN TORPİLİM VAR okumasını tavsiye ediyorum.

Yazarı yakından takip edebileceğiniz bir de sitesi var. https://www.ayratown.com
Buraya üye olmanızı tavsiye ederim. Çünkü sevgili Aykut Oğut hemen hemen her gün size pozitif tatlı ve güzel mesajları yolluyor. Yine gülümsetmeye devam ediyor.
Keyifle Kalın
Bahar Baltacı