Mart Menekşeleri ve güzeller güzeli yazarı Sarah Jıo

0
303

Sarah Jıo’nun ülkemizde yayınlanan ilk kitabı MART MENEKŞELERİ

Küçük Mucizeler Dükkanı kitap serisinin yazarı Debbie Macomber ile sürekli karşılaştırılır. Dürüst olmak gerekirse Sarah Jıo , Debbie den kat kat daha yaratıcı ve daha sürükleyici ve kendini tekrarlamayan kitaplar yazmaktadır. Zira Debbie’nin kitapları sürekli kendini tekrarlayan hikayelerle dolu onu ayrı bir yazımda size uzun uzun anlatacağım. Şimdi Mart Menekşelerini uzun uzun anlatmak istiyorum.

Eğer aşk romanları ile gizemi seviyorsanız MART MENEKŞELERİ tam sizin için yazılmış diyebilirim.

Kitabı elime alır almaz muhteşem kapak fotoğrafı ve kitap ayracı romantizmin içine direk sizi çekiyor diyebilirim. Kitabın yayın evini kutluyorum. Harika bir albenisi var.

Mart Menekşelerinin ana karakteri Emily’nin eşinden boşanması, yazarlık konusunda yaratıcılığını yitirmesi ile yengesini görmeye Bainbridge adasına gitmesi ile hikaye başlar. Burada kaldığı odada bir günlük bulur ve merakı ile hikayeyi ve gerçekleri bulma çabası onu bambaşka bir hayata sürükler. Yıllardır günlük de saklanan aşkın sahipleri Ester ve Eliot aşklarına ne olduğunu öğrenme çabası aşkın en gizemli halleri onu ve çevresini sarıp fırtınalar çıkmasına neden olacaktır.

Romatizm ve aşk üzerine yazılmış en güzel kitaplardan biridir. Kesinlikle piyasadaki reklam kokan kitaplardan değildir. Yaz ayları kapımıza dayanmışken, yazın sahilde rahatlıkla okuyabileceğiniz tatilinizi pembeleştirecek harika bir kitaptır.

Kitap da altını çizdiğim cümleler ile sizi baş başa bırakıyorum.

Hayat, birine seni seviyorum demenin kararsızlığını yaşamak için çok kısadır.
Büyük aşklar zamana, kalp ağrısına ve mesafelere meydan okur.
Her şey kaybedilmiş gibi görünse de gerçek aşklar yaşamaya devam eder.

 

9780452297036H

 

 

Son olarak kitabın orjınal kapağını da paylaşmak istiyorum. Çünkü o da en az Türkiye deki kadar harika.

Keyifle Kalın
Bahar Baltacı